Vítejte na oficiálních stránkách TJ Vlčnov

Alois Josefík

26. července 2008 v 13:30 | arjen, |  Síň slávy
Alois Josefík
(11.3.1929 -14.2. 1981)
S Josefem Masopustem.
Záchrana- 500Kčs a 20 l vína. Československý sport 10.8.1967 Disciplinární komise oblastní sportovní komise kopané v Brně projednala ostudný případ. Před utkáním I.A třídy J. Kyjov- Družstevník Vlčnov navštívil rozhodčího A. Kopečného p. Josefík z Vlčnova a nabídl mu, že ovlivní-li zmíněné utkání natolik, že Vlčnov si odveze nejméně bod, dostane rozhodčí 500 Kčs a 20 litrů vína. Utkání však skončilo vítězstvím domácích 2.0. Jiskra postoupila do oblastního přeboru, Vlčnov sestoupil do I.B třídy. Rozhodčí A. Kopečný oznámil, že byl učiněn pokus o úplatu.
Disciplinární komise rozhodla, že v podzimní části ztrácí Vlčnov 2 body, p.Josefíkovi byla zastavena činnost na 3 měsíce a zakázáno mu vykonávat jakékoliv funkce po dobu 12 měsíců. Družstevníku Vlčnov byl pak navíc uložena pokuta 200 Kčs a úhradu všech výloh s vyšetřením případu.
V úterý 11.března 1969 se dožil 40 let dlouholetý hráč a funkcionář TJ Vlčnov Alois Josefík. K tomuto jubileu mu hodně zdraví, spokojenosti, a úspěchu do dalších let přeje TJ Vlčnov- oddíl kopané.
Alois Josefík za své 25leté aktivní činnosti, sehrál za Vlčnov stovky utkání, byl nejlepším střelcem mužstva, za jeho činnosti měla vlčnovská kopaná dobrý zvuk v celém širokém okolí, byl dobrým hráčem mužstva, které se v roce 1955 stalo přeborníkem ČSR tehdejšího svazu Sokol, podílel se velkou měrou na vybojování krajského přeboru a i v něm, přestože již měl přes třicítku, patřil k oporám družstva. Pro své hráčské kvality byl často středem pozornosti protihráčů a býval často zraněn. Přesto vždy, když jeho zranění bylo lehčího rázu, obětavě nastupoval k utkáním. O jeho hráčských kvalitách svědčilo i to, že mu byly nabízeny přestupy i do družstev hrajících ve vyšších soutěžích. Vlčnovské kopané zůstal vždy věren, a i když se i dožil od části sportovní veřejnosti zklamání, stále pracuje dnes jako člen výboru a obětavě se podílí na všech akcích pořádaných oddílem.
Dnes, kdy vlčnovská kopaná prožívá určitou stagnaci, by si bylo jen přát, aby našel hodně následovníků u mládeže. Může ji být vzorem v obětavosti a nezištnosti.
Za uznání jeho zásluh o kopanou a tělovýchovu ve Vlčnově mu byl udělen čestný odznak ČSTV. Proto, Lojzo, ještě jednou hodně úspěchů do dalších let!
10.kolo 17.10.1971 Vlčnov- Určice 3:0
Poslední mužstvo v tabulce se představilo jako staré, pomalé a se sestupem smířené mužstvo a tak s porážkou byli celkem spokojeni. Dva góly dal Mirek Koníček, jeden Jan Křapa. Kuriozitou na konci zápasu byl okamžik, kdy z naší branky jistý gól vyrazil civil- Lojza Josefík. Rozhodčí tento zásah nepostřehl a výsledek zůstal nezměněn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama